Њукасл ја прекина соработката со тренерот Стив Брус

Од:

Претпоследната екипа во Премиер лигата Њукасл денеска спогодбено го раскина договорот со тренерот Стив Брус поради серијата слаби резултати и освоените само три бодови во воведните осум кола.

dobivaj vesti na viber

– Сакам да им се заблагодарам на сите луѓе во Њукасл кои ми дадоа шанса да го водам овој за мене посебен клуб. Исто така, им се заблагодарувам на играчите и мојот стручен штаб. Имаше добри и лоши моменти, но тие дадоа сè од себе во тешките моменти и благодарен сум на нивниот труд, напиша Брус во клупското соопштение.

Натпреварот во неделата во кој Њукасл загуби од Тотенхем беше 1.000 во кариерата на Брус.

До назначување нов тренер екипата на Њукасл привремено ќе го води Грем Џонс, почнувајќи од саботниот дуел против Кристал Палас.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он