Николов и Начевски ќе го судат ракометното финале на Олимписките игри

Од:

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски-Славе Николов ќе го суди финалеto на ракометниот олимписки турнир во Токио во машка конкуренција меќу селекциите на Франција и на Данска.

Начевски и Николов постојано добиваа дерби натпревари во текот на олимпискиот турнир, вклучувајќи ги дуелите Шпанија-Норвешка, Германија-Франција, Франција-Норвешка, како и дуелот меѓу Франција и Данска.

Финалето Франција-Данска се игра утре од 14 часот.

Би можело да ве интересира

Сребрените грчки ватерполисти, половина од премијата за медалот од Токио ќе ја донираат за погодените од пожарите

Свечено затворени Олимписките игри во Токио

Дресел најуспешен спортист, Мекион најуспешна спортистка на ОИ во Токио

Парадата на спортисти започна на свеченото затворање на Олимпијадата во Токио

А1он

Македонскиот борач Нуров остана без олимписки медал

Нуров запрен во четвртфиналето, шансите за медал само теорија