Ник Калетес нов член на Барселона

Од:

Шпанскиот кошаркарски клуб Барселона преку својата официјална веб-страница соопшти дека потшиша договор со 31-годишниот Грк Ник Калатес.

Соработката е предвидено да трае до крајот на јуни 2023 година.

Во сезоната 2019/20, која беше скратена поради пандемијата на коронавирус, Калетес, кој играше за Панатинаикос, во просек постигна 13,0 поени, 9,1 асистенции и 4,9 скока по натпревар.

Би можело да ве интересира

Анадолу Ефес нов европски шампион

Ана Ололовска

Барселона и Ефес за трофејот во Евролигата

Ана Ололовска

Евролига: Келн целосно подготвен да биде домаќин на Фајнл Фор

Ана Ололовска

Кошаркарите на Милано сè уште не може да го напуштат Мадрид поради снежната бура

Ана Ололовска

Фенербахче го најави враќањето на Гудуриќ

Ана Ололовска

Рочести се враќа во Црвена ѕвезда

Ана Ололовска