Неста нов тренер на Фросиноне

Од:

Поранешниот италијански репрезентативец и капитен на Милан, Алесандро Неста е назначен за нов тренер на Фросиноне.

Клубот не успеа да го задржи прволигашкиот статус и во следната сезоан ќе настапува во Серија Б.

Прес-службата на Фросиноне објави дека со Неста е потпишан договор со двегодишна важност.

Четириесет и тригодишниот тренерската кариера ја почна во Мајами пред три години, а минатата сезона ја предводеше Перуџа со која не успеа да избори учество во Серија А.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ може да ја продолжи кариерата во Фиорентина

Ана Ололовска

Де Лихт: Во Ајакс се чувствував непобедливо, сега сè е поинаку

Ана Ололовска

Санчез успешнo опериран

Италија повтори рекорд стар осум децении

Ана Ололовска

Малдини: Освоив пет титули во ЛШ, но сите го паметат само Истанбул

Де Роси би можел да ја напушти Бока уште во јануари