Нена Трајчевска направи трансфер во Шпанија

Од:

Нена Трајчевска ја заврши успешно минатата сезона. Со екипата на Бадел 1862 ја освои шампионската титула во домашниот шампионат, а во новата сезона одново ќе игра надвор од границите на Македонија.

dobivaj vesti na viber

Нов клуб на македонската кошаркарска репрезентативка е шпанскиот второлигаш Понтеведра, третопласиран минатата сезона во оваа конкуренција.

Претходно, крилото во нашиот женски сениорски национален тим играше во Германија, Србија, Шведска и во Турција.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кошаркарки на Мали се истепаа во микс-зоната додека Србинка даваше изјава

Марканен и Финска ја „спакуваа“ Хрватска!

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот

Џинобили, Хардавеј и Кораќ во Куќата на славните

Германците си поигруваа, но не ја испуштија големата предност

Атаман: Ова е најлошиот пораз во мојата кариера