Неколку премиерлигаши заинтересирани за услугите на Азар, Реал е подготвен да го пушти Белгиецот

Од:

Реал Мадрид е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред Еден Азар.

Според „ABC“, мадридскиот клуб го ставил на трансфер-листата триесетгодишниот фудбалер.

Неколку клубови од Премиер лигата, меѓу кои и Челзи, за кој Азар настапуваше од 2012 до 2019 година, ја разгледуваат можноста да го добијат Белгиецот.

Забележано е дека Реал Мадрид нема да го попречува заминувањето на Азар.

Оваа сезона белгискиот репрезентативец одигра девет натпревари во шпанската Ла Лига, не постигна гол, има една асистенција.

Би можело да ве интересира

Тухел: Премиер-лигата не ги штити играчите

Нема пауза во Премиер лигата

А1он

Клоп: Ливерпул нема да се засилува со невакцинирани фудбалери

Сè поголем број клубови се залагаат за прекин на Премиер Лигата

А1он

Одложен натпреварот меѓу Брентфорд и Манчестер јунајтед поради коронавирусот

ВИДЕО: Премиер-лигата не памети вакво нешто, ќе се истепаа Клоп и Артета

Катерина Павлова-Николовска