Нејмар во Јуве во замена за Дибала

Од:

Пауло Дибала може да биде дел од размената на Јувентус со ПСЖ за Нејмар, пишуваат шпанските медиуми.

Нејмар сака да замине од ПСЖ уште ова лето, но проблемот е во тоа што ниеден клуб не може да ја плати сумата од 222 милиони евра, колку што беше купен од Барса.

Според „Раи спорт“, таткото на Нејмар веќе се сретнал со директорот на Јуве, Фабио Паратици во Торино, а „Мундо депортиво“ пишува дека бјанконерите се една од главните опции за иднината на Нејмар.

Инаку, 27-годишниот Бразилски фудбалер замина во ПСЖ во 2017 година за 222 милиони евра, а од тогаш на 58 натпревари за парижаните постигна 51 гол.

Би можело да ве интересира

Сари: Нашето напаѓачко трио е во одлична форма

Ана Ололовска

Јувентус се врати на врвот во Серија А и таму ќе остане барем до вечер

Ана Ололовска

Мбапе би можел да игра на Олимписките игри во Токио

Ана Ололовска

Неуспешно деби за Гатузо на клупата на Наполи

Ана Ололовска

Рибери ќе биде аут од терените во следните 10 недели

Ана Ололовска

ПСЖ го сака Икарди за постојано, Нара сака да почека

Ана Ололовска