Нејмар се враќа на време за титулата на ПСЖ

Од:

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар може да се врати утре при домашниот меч против Монако.

Ова го изјави тренерот на парижаните, Томас Тухел на прес-конференцијата пред натпреварот, во кој неговиот тим се очекува да стане шампион на Франција.

– Нејмар работи напорно и има добар став. Може да го видиме утре во игра, рече Тухел.

Бразилецот не играл од јануари кога претрпе повреда во стапалото.

Би можело да ве интересира

Мурињо може да застане на чело на ПСЖ

ПСЖ одби да го размени Нејмар за Навас, Родригез и Бејл

Ана Ололовска

Лил заинтересиран за Ренато Санчез

Ана Ололовска

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Монако подготвен да плати 65 милиони евра за Икарди

Ана Ололовска

Нејмар тренира со ПСЖ, но повторно нема да биде во групата