Нејмар се враќа на тренинзите

Од:

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да закрепнува по фрактура на стапалото добиена на 23 јануари за време на натпревар од 1/16 финалето на Купот на Франција против Стразбур (2:0).

Според официјалниот твитер-профил на парижаните, 27-годишниот Бразилец денес ќе започне со тренинзи.

Предвидено е Нејмар да помине неколку тестови на теренот.

За две недели, првата ѕвезда на ПСЖ ќе биде подложен на уште еден медицински третман со цел да се утврди дали закрепнувањето е целосно.

Во тековната сезона, Нејмар одигра 23 натпревари за ПСЖ, постигна 20 гола и даде оствари две асистенции.

Би можело да ве интересира

Фалкао лут на раководството на Монако

Ана Ололовска

Мурињо може да застане на чело на ПСЖ

ПСЖ одби да го размени Нејмар за Навас, Родригез и Бејл

Ана Ололовска

Лил заинтересиран за Ренато Санчез

Ана Ололовска

Гризман изненаден од гласините дека е против доаѓање на Нејмар

Ана Ололовска

Нејмар го цитира Боб Марли

Ана Ололовска