Нејмар потврди дека ќе го продолжи договорот со ПСЖ

Од:

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар најави дека ќе го продолжи договорот со парискиот клуб.

– Ситуацијата со договорот веќе не е проблем. Се чувствувам многу пријатно во ПСЖ, исто како дома. Тука сум посреќен од кога било, го цитира „ЕСПН“ Нејмар.

Дваесет и деветгодишниот Бразилец игра за Пари Сен-Жермен од летото 2017 година. Во сезоната 2020/21, тој одигра 22 натпревари за тимот, постигна 13 голови и осум асистенции.

Актуелниот договор на фудбалерот со францускиот клуб важи до крајот на јуни 2022 година.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Светскиот првак ја освои Лигата на нации: Франција преку Шпанија до титулата

Мбапе: Ако си заминев од ПСЖ ова лето, ќе одев во Реал

Ана Ололовска

Нејмар објави фотографија со Меси и Мбапе по триумфот над Сити

Ана Ололовска

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

А1он

Меси се врати на тимските тренинзи

Ана Ололовска

Покетино: ПСЖ покажа карактер на натпреварот против Мец

Ана Ололовска