Нејмар патува за Париз, утре се решава иднината на Бразилецот

Од:

Шефовите на Пари Сен Жермен со нетрпение го очекуваат Нејмар да се врати во Париз откако Бразилецот не се појави за стартот на предсезонските подготовки на 8-ми јули. Најновите информации се дека напаѓачот ќе се качил на авионот синоќа и ќе биде утре во францускиот главен град. Во понеделник ќе се одржи средба меѓу него и спортскиот директор на парижаните, Леонардо, по што ќе има поголема јасност околу иднината на ѕвездата.

Не е тајна дека Нејмар сака да го напушти ПСЖ и да се врати во Барселона. Таквата трансакција изгледа многу комплицирана, главно поради цената на 27-годишниот ас, но Каталонците се подготвени да го направат она што е потребно за да го вратат назад на „Камп Ноу“.

Иако од ПСЖ официјално го критикуваа Бразилецот за неговото доцнење, неговиот татко изјави дека Нејмар има право на една недела дополнителна одмор поради повикот за националниот тим на Бразил. Напаѓачот сепак не играше на Копа Америка, бидејќи се повреди пред почетокот на турнирот.

Би можело да ве интересира

Фабрегас може да си замине од Монако

Ана Ололовска

Тренерот на Аталанта: Жал ми е за Мбапе, не посакуваме несреќа за другите

Ана Ололовска

Мбапе разговараше за повредата со Макрон

Ана Ололовска

Фудбалот во Франција се врати со пехар за ПСЖ и повреда на Мбапе

Ана Ололовска

ПСЖ ги претстави дресовите во чест на 50-годишнината на клубот

Ана Ололовска

ПСЖ заинтересиран за Рашфорд

Ана Ололовска