Нејмар нема намера да остане во ПСЖ по летниот преоден рок

Од:

Нејмар нема намера да остане во ПСЖ по летниот преоден рок за кој, сепак, сè уште е нејасно дали ќе се одвива според планот, според каталонското издание „Спорт“.

Според последните информации, Бразилецот, кој во моментов е во Бразил заради пандемијата од коронавирус, која го зафати целиот свет, е подготвен да се врати на „Камп Ноу“.

Неговиот поранешен клуб ќе даде се од себе за да го врати, иако тимот, исто така, сака да го привлече Лаутаро Мартинез од Интер во нивниот состав.

Тимот веќе има прилично „остарен“ напад, бидејќи Лео Меси и Луис Суарез одамна ги минаа 30-тите години.

Нејмар, всушност, може да се појави како замена за Усман Дембеле, кој се очекува да биде продаден по крајот на сезоната во Премиер лигата.

Сè уште не е јасно колку Каталонците ќе платат за него, но сигурно е дека Нејмар е непокорен во својата позиција да не остане во ПСЖ, велат од изданието.

Би можело да ве интересира

Шефот на Лион повторно изрази незадоволство од прекинувањето на Лига 1

Ана Ололовска

Бенасер се согласи на договор со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија има несоница и депресија поради паузата во сезоната

Ана Ололовска

ПСЖ потпиша договор со Икарди до 2024 година

Ана Ололовска

Депај се опорави од повредата на коленото и ќе започне со тренинзи за една недела

Ана Ололовска

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска