Нејмар на кратко ги загрижи Бразилците

Од:

Ѕвездата на бразилската фудбалска репрезентација Нејмар на еден од последните тренинзи пред почетокот на Мундијалот лесно го повреди десниот скочен зглоб и предизвика грижа кај навивачите на „кариоките“.

Избраниците на селекторот Фелипе Сколари мораа на кратко да го прекинат синоќешниот тренинг по повредата на нивниот соиграч. Членот на Барселона по неколку минути стана и почна да поттрчнува на задоволство на јавноста која имаше можност тренингот на своите миленици да го следи преку директен пренос.

Домаќинот на Мундијалот очекува Нејмар да биде предводник на нивната репрезентација кон освојување на вредниот трофеј.

Според последните информации тој ќе биде целосно подготвен за премиерата на Светското првенство в четврток во Сао Паоло кога ќе играат Бразил и Хрватска.

Поради повреди досега своето учество на овој Мундијал го откажаа неколку големи фудбалски имиња како што се Марко Ројс (Германија), Радамел Фалкао (Колумбија), Франк Рибери (Франција)…

Би можело да ве интересира

Пенал по само пет секунди во африканските квалификации за СП 2022, најбрз во историјата

Ана Ололовска

ВИДЕО: Аргентинците си заминаа од Бразил, ФИФА ќе го решава скандалот предизвикан од ковид-протоколите

Франција ја продолжи низата без победа, Данска со максимален ефект во мундијалските квалификации

Ана Ололовска

Бразил без девет играчи во мундијалските квалификации поради ковид ограничувањата

Ана Ололовска

Само вакцинирани навивачи на Мундијалот 2022 во Катар

Ана Ололовска

Естонија го премести мечот со Чешка на натурален терен поради коронавирус

Ана Ололовска

Leave a Comment

seventeen − 8 =