Нејмар и Мбапе биле уморни, неизвесни се за дуелот со Амиен

Од:

Учеството на Нејмар во натпреварот на ПСЖ како гостин на Амиен од Лигата 1 денеска е под знак прашалник. Бразилецот вчера го пропушти тренингот на шампионите, бидејќи се чувствувал уморен.

Напаѓачот постигна гол во шокантниот пораз од 1:2 дома против Гинган во средата за Лига Купот.

Францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, исто така, чувствувал замор и го пропушти тренингот на парижаните вчера.

Париз Сен Жермен е лидер во француското првенство со 47 поени по 17 натпревари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Министерката за спорт на Франција евакуирана од полицијата од фудбалски натпревар

Ана Ололовска

Јувентус и ПСЖ преговараат за размена за Емре Џан и Паредес

Ана Ололовска

Франција конечно најде противник за пријателски дуел

ПСЖ има намера да го замени Нејмар со Мане

Ана Ололовска

Дешамп ќе остане селектор на француската репрезентација до крајот на Мундијалот во 2022 година

Ана Ололовска

Претседателот на ПСЖ сака на тренерското место да го донесе Симеоне

Ана Ололовска