Нејмар го престигна Роналдо по број на голови за националниот тим

Од:

Бразилскиот напаѓач Нејмар ноќеска постигна хет-трик во квалификациски дуел за Светското првенство 2022 против Перу. Средбата во Лима заврши со триумф на кариоките од 4:2.

Со трите погодока Нејмар стигна до 64 на своето конто во репрезентативниот дрес. Легендарниот Роналдо во кариерата дојде до 62 погодока.

Лидер на вечната листа на стрелци кај Бразилците останува Пеле со 77 голови.

Би можело да ве интересира

Втор удар од Ковид-19 врз Роналдо

Ана Ололовска

Италијанскиот министер за спорт рече дека Роналдо го прекршил безбедносниот протокол со враќањето во Торино

Ана Ололовска

Роналдо трет според број на репрезентативни настапи во европските селекции

Ана Ололовска

Роналдо се вмеша во скандал, се чека реакција на управата на Јуве

А1он

Кристијано Роналдо направи скандал во Јувентус за да патува со репрезентацијата

Жарко Настоски

Роналдо стана првиот играч кој постигнал 450 погодоци во најдобрите пет европски шампионати

Ана Ололовска