Недеви почнаа со одржување карате тренинзи онлајн

Од:

Браќата Дејан и Аљоша Недеви започнаа да одржуваат карате тренинзи онлајн за сите каратисти членови на карате клубовите: Работнички, Скопје, Браќа Јорга, Фудокан, Фудо, Ипон, Нишијама и Први Партизан сите од Скопје.

– Тренинзите се одвиваат секој ден преку посебна онлајн платформа се со цел каратистите да останат активни, здрави и во форма за време на пандемијата на коронавирус, соопштија од Македонската традиционална карате федерација.

Сите домашни и меѓународни карате настани се одложени на неодредено време, а онлајн тренизите ќе се одржуваат редовно секој ден се до завршување на светската здравствена криза.

Би можело да ве интересира

Саздовска и Стојанов најуспешни на Државниот онлајн шампионат во традиционално карате

А1он

Стојанов и Саздова победници на онлајн шампионатот во кати во традиционално карате

Ана Ололовска

Одржан онлајн состанок на бордот на директори на ИТКФ

Ана Ололовска

Тренинзите на најдобрите македонски каратисти достапни на „you tube“ каналот на КФМ

Ана Ололовска

Еспинос: Карате светот обединет околу исти цели

Ана Ололовска

Одложен квалификацискиот олимписки турнир во карате

А1он