НБА тужена за неплатена кирија за сума од 1,25 милиони долари

Од:

Сопственик на деловен простор на „Петтата авенија“ во Њујорк, ја тужи НБА за сума од 1,25 милиони долари.

Најсилната светска кошаркарска лига има закупено простории за својата официјална продавница, но по затворањето на „NBA Store“ поради пандемија на коронавирус пред 2 месеца, престана да се плаќа киријата.

Портпаролот на лигата, Мајк Бас, истакна дека лигата очекува да ја реши спорната ситуација директно со сопственикот на дуќанот.

Би можело да ве интересира

Рондо доби скршеница на палецот и ќе пропушти два месеца

Ана Ололовска

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Ана Ололовска

Кари ќе добива повеќе одмор следната сезона

Ана Ололовска

Јокиќ не долета во Орландо со својот тим

Ана Ололовска

Сакраменто стана седмиот тим што го затвори тренинг комплексот поради коронавирус

Ана Ололовска

Лејкерс и Никс се опции за Лилард