НБА натпреварите може да продолжат во август

Од:

Според инсајдерот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, сезоната во НБА лигата може да продолжи во август, а не во јули како што се сметаше претходно.

На 28 мај раководството на лигата ќе одржи состанок со генералните раководители на тимовите, а на 29 мај ќе се одржи состанок на Управниот одбор.

Во петок, можеме да се очекува препорака за враќање во процесот на тренинзи.

Сезоната е прекината во март поради пандемијата на коронавирус. НБА лигата има намера да ги одржи преостанатите натпревари во Светскиот центар за рекреација Волт Дизни во Флорида.

Би можело да ве интересира

Рондо доби скршеница на палецот и ќе пропушти два месеца

Ана Ололовска

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Ана Ололовска

Кари ќе добива повеќе одмор следната сезона

Ана Ололовска

Јокиќ не долета во Орландо со својот тим

Ана Ололовска

Сакраменто стана седмиот тим што го затвори тренинг комплексот поради коронавирус

Ана Ололовска

Лејкерс и Никс се опции за Лилард