НБА ги објави составите за „Ол-стар“ натпреварот

Од:

На официјалната веб-страница на НБА денес се објавени имињата на кошаркарите кои ќе бидат дел од стартни петорки на „Ол-стар“ натпреварот.

Западната конференција ќе ја претставуваат Леброн Џејмс (ЛА Лејкерс), Стеф Кари (Голден Стејт), Лука Дончиќ (Далас), Никола Јокиќ (Денвер) и Кавај Ленард (Клиперс).

За Источната конференција во првата петорка ќе настапат: Кевин Дурант (Бруклин), Јанис Адетокунбо (Милвоки), Бредли Бил (Вашингтон), Џоел Ембид (Филаделфија) и Кајри Ирвинг (Бруклин).

Натпревaрот ќе се одржи на 7 март во Атланта.

Би можело да ве интересира

Вестбрук: Не сум во криза, ќе се справам со ситуацијата

Ана Ололовска

Кари: Сакав да бидам избран од Њујорк на драфтот во 2009 година

Ана Ололовска

НБА: Лидерот Феникс поразен на гостувањето во Мајами

Ана Ололовска

Атланта заинтересирана за Симонс

Ана Ололовска

НБА: Кошаркарите на Феникс први до бројката од 30. победи

Грег Попович стана првиот тренер во историјата кој бил 2 000 натпревари на чело на еден тим

А1он