НБА: 10-та победа во серија за Оклахома Сити

Од:

Финалистот од ланската сезона во НБА лигата, тимот на Оклахома Сити ја постигна 10.та победа во серија, откако ноќеска пред своите навивачи ја совлада екипата на Сакраменто. Решавачката разлика домаќинот ја направи во вториот период, кој го доби со 32:16. Најефикасен на натпреварот беше Кевин Дјурант со 31 поен.

Преглед на резултатите одиграни ноќеска: Торнто – Далас 95:74, Вашингтон – Лос Анџелес Лејкерс 96:102, Индијана – Филаделфија 95:85, Орландо – Голден Стејт 99:85, Бруклин – Детроит 107:105 (две продолженија), Кливленд – Милвоки 86:90, Њу Орлеанс – Минесота 102:113, Хјустон – Бостон 101:89, Оклахома Сити – Сакраменто 113:103, Феникс – Јута 99:84 и Денвер – Мемфис 99:94.

Вечерва се играат десет натпревари: Атланта – Голден Стејт, Шарлот – Орландо, Њујорк – Кливленд, Мајами – Вашингтон, Детроит – Индијана, Чикаго – Бруклин, Минесота – Далас, Милвоки – Лос Анџелес Клиперс, Сан Антонио – Бостон и Јута – Мемфис.

Пласман Источна конференција: Њујорк 17-5 (победи-порази), Мајами 14-6, Атланта 14-6, Милвоки 12-9, Бруклин 13-9,…

Пласман Западна конференција: Оклахома Сити 19-4, Сан Антонио 18-6, Лос Анџелес Клиперс 16-6, Мемфис 14-6, Голден Стејт 15-8,…

Би можело да ве интересира

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

А1он

Вокер го смени Ирвинг во Селтикс

Ана Ололовска

Миротиќ одбил 45 милиони долари од Чикаго, за да заигра за Барса

Ана Ололовска

Си Џеј Мекалум продолжува со Портланд за договор вреден 100 милиони долари

Ана Ололовска

Бостон го привлече слободниот агент Тако Фол

Ана Ололовска

Гасол ќе ја продолжи кариерата во Портланд

Ана Ололовска

Leave a Comment

four × 3 =