Наваро го сруши рекордот на Епифанијо

Од:

Хуан Карлос Наваро се запиша во историјата на шпанската кошарка како играч со најголем број настапи во репрезентативниот дрес. Наваро синоќа по 240. пат беше во составот на „црвената фурија“ по што изби на првото место на оваа листа поминувајќи го легендарниот Хуан Антонио Сан Епифанијо.

Шпанија ја победи Венецуела со убедливи 90:44 во меч на кој венецуелските репрезентативци само во третиот период беа рамноправни.

Најефикасен во победничкиот состав беше Марк Гасол со 16 поени.

Би можело да ве интересира

Шпанија со проверени кошаркари гостува во Скопје

Ана Ололовска

Трета титула во низа за Реал во шпанскиот Суперкуп

Ана Ололовска

Џикиќ доби отказ во Естудијантес

Драган Поповски

Дончиќ: Ќе се вратам во Реал кога ќе завршам со НБА

Наум Локоски

Крај на една ера: Барселона и Наваро се разделуваат

Наум Локоски

Историска шампионска титула за кошаркарите на Валенсија

Наум Локоски