Нашите фудбалери ќе го гледаат Симон Трпчевски во живо во Букурешт

Од:

Македонскиот пијанист со светско реноме, Симон Трпчески, вечерва ќе одржи концерт во Букурешт, на кој специјални гости ќе бидат македонските фудбалски репрезентативци и членовите на стручниот штаб.

dobivaj vesti na viber

Концертот е во рамки на „Македонската недела“ во романската престолнина, која е во организација на македонската Влада и Амбасадата во Букурешт.

Трпчески е верен навивач на македонската фудбалска репрезентација, а својата поддршка на дебитантскиот настап на „црвено – жолтите“ на ЕУРО2020 ја сподели со фотографии од трибините на Националната арената во Букурешт преку својот Твитер профил.

Македонските фудбалери утре со почеток од 15 часот на националната арена во Букурешт против Украина го играат вториот натпревар од групата Ц на ЕУРО2020.

Би можело да ве интересира

Македонските фудбалери од Бугарија го почнуваат походот по ново Европско првенство

Катерина Павлова-Николовска

УЕФА го објави идеалниот тим на ЕВРО 2020

Жарко Настоски

Секој италијански репрезентативец ќе добие по четврт милион евра за европската титула

Жарко Настоски

Саутгејт ќе размисли дали би прифатил нов договор

Жарко Настоски

Во Италија загина 22-годишно момче, а десетици се повредени во шампионската прослава

Жарко Настоски

Англија се избори за своето прво финале на европските првенства

Жарко Настоски