Напредок за едно место на македонската репрезентација на најновата ФИФА рејтинг-листа

Од:

Македонската фудбалска репрезентација бележи напредок за една позиција на ФИФА рејтинг листата објавена денес. „Црвено-жолтите“ изминатиот период имаат победа над Косово и нерешени исходи со Естонија и Грузија, по што се најдоа на 65.место со 1.356 бода.

Репрезентацијата на Грузија против која Македонија ќе игра бараж за пласман на Европското првенство се наоѓа на 86.место со 1.287 бодови.

На првите пет позиции нема промени. Лидер е Белгија пред Франција, Бразил, Англија и Португалија.

Во Топ 10 уште се: Шпанија, Уругвај, Аргентина, Хрватска и Колумбија.

Би можело да ве интересира

ПМФЛ: Шкупи и Македонија ЃП ремизираа, останува трката за третото место

Ана Ололовска

На Барселона не и се допаѓа начинот на кој УЕФА и ФИФА ги делат приходите

Ана Ололовска

Инфантино: ФИФА не прифаќа Супер лига, клубовите ќе сносат последици

Ана Ололовска

Македонската репрезентација напредуваше три места на рангирањето на ФИФА

Жарко Настоски

ПМФЛ: Пелистер го доби дербито против Вардар, Шкендија го совлада Силекс

Ана Ололовска

Ангеловски: Откако ја погледнав снимката, одлучив Несторовски да го ослободам за мечот со Германија

Ана Ололовска