Направен исклучок за мечот на Ѓоковиќ и Надал

Од:

Четвртфиналниот натпревар на Ролан Гарос помеѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе можат да ги следат сите во Франција.

dobivaj vesti na viber

Тој дуел на програмата е вторник во 20.45, а содржината преку малите и големите екрани ќе се следи во целата земја.

Сите гледачи во оваа земја ќе можат да го следат 59. „Рафола“ преку Prime Video Mobile и веб апликациите.

Според најавата, нема да биде потребна регистрација или нарачка за пристап до преносот.

Тениското здружение на Франција му се заблагодари на сопственикот на ТВ правата, што им овозможи на сите фанови на тенисот да го следат историскиот натпревар.

Би можело да ве интересира

Таткото на Федерер: Новак ни предизвика поголема болка од Рафа

Австралиската влада му дозволи на Ѓоковиќ да настапи во Мелбурн

Надал ќе одмори од тенисот

Новак Ѓоковиќ на саемот „Винска визија на Отворен Балкан”

Горан Наумовски

Надал му се налути на Мекинро за обвинувањата дека троши премногу време

Чориќ го елиминира Надал од мастерсот во Синсинати