Наполи го пушти Елмас, доаѓа утре во Скопје на собирот на фудбалската репрезентација

Од:

Елиф Елмас утре ќе пристигне во Скопје и ќе се стави на располагање на селекторот Игор Ангеловски во пресрет на епската битка со Грузија за пласман на Европското првенство. По долги преговори и убедувања, Наполи сепак дозволи да го ослободи Елмас и да му дозволи да го исполни детскиот сон, но и сонот на сите Македонци, фудбалската репрезентација да биде дел од ЕП.

Дека не беше така лесно и дека Наполи не се шегуваше, јасно е и од одлуката на клубот – Полјакот Пјотр Зиелински, кој исто така беше позитивен на коронавирус како и Елмас, да остане во Неапол и да не се приклучи на полскиот национален тим.

Нацијата може да здивне, Елиф Елмас заедно со Горан Пандев и Илија Несторовски од Италија ќе долета за Скопје.

Би можело да ве интересира

Елмас втор пат прележа коронавирус

Ана Ололовска

Трагедии, пожари, избори, заминување на Заев, Европско во фудбал – Македонија во 2021

Елмас втор пат позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

УЕФА го избра Елмас за играч на колото во ЛЕ

А1он

Елмас двоен стрелец во триумфот на Наполи во Лига Европа

А1он

Македонија по најтешкиот пат во баражот, полуфинале против Италија

Катерина Павлова-Николовска