Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Од:

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да ја продолжи кариерата во Англија, пренесува „Ла Република“.

Според изворот, претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, го отфрлил предлогот на Јувентус, затоа што не сака да го зајакне конкурентот. Сепак, Наполи може да понуди попуст за 26-годишниот Полјак за клубовите во Премиер лигата.

Беше објавено дека за напаѓачот се заинтересирани Челси, Тотенхем, Манчестер јунајтед и Арсенал.

Во тековната сезона, Милик има одиграно 22 натпревари на сите турнири, на кои постигна 12 голови.

Би можело да ве интересира

Јувентус е во преговори за трансфер на Локатели

Ана Ололовска

Конте може да добие 150 милиони евра во случај на отказ од Интер

Ана Ололовска

КАС делумно ја уважи жалбата на Сити кој ќе може да игра во евро-куповите

Ана Ололовска

И Гатузо незадоволен од правилата за пенал при игра со рака

Ана Ололовска

Роџерс: По рестартирањето на првенството, Лестер игра слабо

Ана Ололовска

Артета разочаран по поразот од Тотенхем

Ана Ололовска