Нант можна следна дестинација на Балотели

Од:

Францускиот прволигаш Нант е заинтересиран за италијанскиот фудбалер Марио Балотели, пренесува „ Calciomercato“.

Според изворот, францускиот клуб веќе му дал понуда за договор на 30-годишниот „Супер марио“.

Балотели минатата сезона играше за Бреша, но управата на клубот го откажа договорот со играчот поради конфликт. Напаѓачот има постигнато пет гола на 19 натпревари во сезоната 2019/20.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска