Намалување на платите во Формула 1

Од:

Челниците на Формула 1, како што пренесуваат британските медиуми, меѓу кои и генералниот директор Чејс Кери и техничкиот директор и директор на мотоспорт, Рос Браун, ќе земаат за 20 отсто помали плати во наредните два месеца. Со привремениот режим ќе бидат опфатени и околу 250 вработени во Формула 1.

Екипите на Вилијамс, на Рејсинг Поинт и на Мекларен дел од своите вработени ги пратија на принуден одмор, додека пилотите добија намалени плати. За сите екипи, пак, важи можноста за затворање на своите фабрики на три недели, со оглед дека рокот за почеток на сезоната е одложен најмалку до средината на јуни.

Би можело да ве интересира

„Ако затворите за Задушница, тешко вас“, му се заканиле на градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски

Маја Илиевска-Пачемска

Започна тестирање за антитела на вработените во болниците во Грција

А1он

Тиодоровиќ: Да ги укинеме сите мерки во Србија, да ги пуштиме луѓето да живеат

Ана Ололовска

Русија избра 50 доброволци војници за тестирање вакцина против Ковид-19

Ана Ололовска

Во Црна Гора исполнети условите за прогласување крај на епидемијата

Ана Ололовска

Романскиот премиер и четворица министри парично казнети за неносење маски

Ана Ололовска