Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Од:

Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман, го пофали настапот на неговиот тим на почетокот на сезоната 2021/22.

– Импресиониран сум од нашиот почеток, желбата и карактерот на тимот.

Како и да е, се уште имаме огромен неискористен потенцијал, мислам дека ќе станеме уште подобри. Го очекувам ова, изјави Нагелсман.

Баерн е лидер во генералниот пласман на германското првенство со 13 бода по пет натпревари.

Следниот натпревар Баварците ќе го одиграат против Гројтер Фурт на 24 септември.

Би можело да ве интересира

Баерн израмни бундеслигашки рекорд стар 57 години

А1он

Мусиала втор најмлад стрелец во историјата на Германија

Ана Ололовска

Баерн Минхен донесе хрватски тинејџер

Ана Ололовска

Авионот со германските репрезентативци принудно слетал во Шкотска

Ана Ололовска

Баерн ја забележа втората најголема победа во својата историја

Ана Ололовска

Редл повеќе не е селектор на Германија

А1он