Надал за Ѓоковиќ: Никој не е поважен од Австралија Опен

Од:

Рафаел Надал повторно ја коментираше ситуацијата со Новак Ѓокови имногу јасно укажадека е на сосема спротивна позиција од ставовите на српскиот тенисер.

„Многу е јасно дека Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери на сите врмиња. Но, не постои ниту еден играч кој е поважен од натпреварувањето. Тенисот оди натаму, Австралија Опен е многу поважен од било кој тенисер. Ако игра Ѓокови ќе биде добро, но и ако не игра Австралија Опен повторно ќе биде одличен турнир“ – вели Надал.

Шпанецот е шести ностел на првиот годинашен грен-слем, и ако Ѓоковиќ игра нивната потенцијална средба би била во четвртфиналето.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На местото каде што го апсеа, на Ѓоковиќ му приредија нешто што ќе памети

Ана Ололовска

ВИДЕО: Најемотивниот момент во кариерата на српскиот тенисер, Новак во солзи ја прослави победата во Австралија

Ана Ололовска

Ѓоковиќ по десетти пат е крал на Мелбурн

Ана Ололовска

Ѓоковиќ признава дека „драмата“ со неговиот татко му пречи: Ние сме против војна

ВИДЕО: Обезбедувањето ги помеша српските знамиња со руски и се обиде да им ги одземе на приврзаниците на Ѓоковиќ

А1он

Нема проблеми! Ѓоковиќ и покрај повредата го „збриша“ Димитров