Надал поразен во второто коло на Австралија Опен

Од:

Бранителот на титулата Рафаел Надал е поразен во второто коло на Австралија Опен.

Шпанскиот тенисер, моментално втор во светот, беше елиминиран од 65. играч на планетата, Американецот Мекензи Мекдоналд.

Во меч кој траеше нешто помалку од два и пол часа, американскиот тенисер победи во три сета – 6:4, 6:4, 7:5.

Надал на тој начин падна 1.955 поени на АТП и се очекува пад на АТП ранг-листата.

Би можело да ве интересира

На Надал му е забранет настапот во Париз

Предраг Петровиќ

Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Направи нешто што беше невозможно

Предраг Петровиќ

Настеасе: Рекордот на Надал на Ролан Гарос е побитен од рекордот на Ѓоковиќ“

Предраг Петровиќ

Надал се огласи по операцијата: Санирани две повреди, познато кога ќе се врати на теренот

Ана Ололовска