Надал го надигра Медведев

Од:

Рафаел Надал уште еднаш го победи Данил Медведев. По финалето на Австралија опен истото го направи и во полуфиналето на АТП турнирот во Акапулко.

dobivaj vesti na viber

Шпанецот триумфираше во два сета по два часа борба со резултат 6:3, 6:3.

Медведев на тој начин не успеа да се награди со титулата за преземањето на првото место на АТП листата од Новак Ѓоковиќ.

Надал во финалето ќе игра против Камерон Нори, кој во второто полуфинале беше подобар од Стефанос Циципас со резултат 2:0 (6:4, 6:4).

Би можело да ве интересира

Чориќ го елиминира Надал од мастерсот во Синсинати

Карењо Буста го освои Монтреал

Анонимна Бразилка ја порази Швјонтек во Торонто

Кирјос е „ѕвер“ – спаси пет меч топки за полуфинале во Вашингтон

Надал се откажа: Немам избор

Калин Ивановски во четврт-финалето на турнирот во Австрија