Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

Од:

Со освојувањето на Грен слем турнирот во Њујорк, Новак Ѓоковиќ стигна до рекордни 24 титули во кариерата на најголемите четири турнири.

Две повеќе од Рафаел Надал кој има 22, а дури четири повеќе од веќе пензионираниот Роџер Федерер.

Она што се издвојува е тоа што Надал не се удостои на Новак да му честита за големото достигнување, туку напротив.

„Мислам дека Ѓоковиќ ја живее таа Грен слем приказна на малку поинтензивен начин (од мене; од нас другите). За него би била голема фрустрација ако не го оствареше тој рекорд, рече Надал за „Мовистар“.

Надал сепак не коментираше дали Ѓоковиќ е поуспешен од него.

Би можело да ве интересира

На Надал му е забранет настапот во Париз

Предраг Петровиќ

Надал: Немам доволно големо его за да кријам – Ѓоковиќ е најдобар во историјата

Угледниот шпански весник тврди: Ова се 14 причини зошто Новак е најдобар на сите времиња

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ го совлада Медведев и ја освои 24 Грен слем титула

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

Предраг Петровиќ

Банката на британскиот политичар му ја затвори сметката, една од причините и пријателството со Новак Ѓоковиќ

Предраг Петровиќ