На Ролан Гарос по четири мечеви од 1/8 финалето во машка и женска конкуренција

Од:

На Отвореното тениско првенство на Франција денеска на програмата се првите четири мечеви од осминафиналната фаза во двете конкуренции.

dobivaj vesti na viber

Кај тенисерките за место помеѓу осумте најдобри ќе се борат:

Ивановиќ (Србија) – Макарова (Русија),

Свитолина (Русија) – Корне (Франција),

Пенета (Италија) – Мугуруза (Шпанија),

Сафарова (Чешка) – Шарапова (Русија).

Денешните двојки за 1/8финалето кај мажите се:

Нишикори (Јапонија) – Габашвили (Русија),

Цонга (Франција) – Бердих (Чешка),

Монфилс (Франција) – Федерер (Швајцарија),

Вавринка (Швајцарија) – Симон (Франција).

Би можело да ве интересира

Маестрален камбек на уморниот Ѓоковиќ за финале во Торино

Ана Ололовска

Алкараз сигурен во Париз, Медведев се испокара со судијата и загуби

Украинката Костјук по поразот од Азаренка: Како тенисерка ја почитувам, како човек не

Чориќ го елиминира Надал од мастерсот во Синсинати

Карењо Буста го освои Монтреал

Анонимна Бразилка ја порази Швјонтек во Торонто