На играчи од англиската Премиер лигата понудени лажни сертификати за вакцинација за 1.000 фунти

Од:

На фудбалери од Премиер лигата им биле понудени документи за вакцинација против коронавирус. Според „Дејли мејл“, измамници отишле кај играчи од Премиер лигата и им нуделе два лажни сертификата на телефон за 1.000 фунти како доказ дека се вакцинирани.

Четири премиерлигаши веќе го потврдија постоењето на ваква измама, која настана како резултат на неподготвеноста на играчите да се вакцинираат.

Некои фудбалери се обратија до медицинскиот персонал на нивните тимови и изразија загриженост за измамата.

Минатата недела Премиер лигата објави дека 68 % од играчите се целосно вакцинирани против коронавирусот, а 81 % примиле најмалку една доза од вакцината.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска