На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ од Кисела Вода освои 3 место

На финален турнир, на државно првенство во женска одбојка во Велес ученичките од ООУ „Партенија Зографски“ направија голем успех, освоија 3 место.

Пехарот и дипломата на одбојкарките од Кисела Вода им ги додели градоначалникот на Велес, Аце Коцевски.

Минатата година истото училиште на државното натпреварување заврши на 2 место. Турнирот го организираше Федерацијaта за училишен спорт на Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Се бара помош за опожарените станови во Кисела Вода

Мери Јордановска

Се разгледуваат уште две алтернативни локации за преселба на центарот за зависници во Кисела Вода

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пожарот изгоре сè, ѝ остана само една кеса во рацете

Мери Јордановска

Темелковски на протест со жителите на Кисела Вода за дислокација на Центарот за зависници

Костиќ: Вардар има победнички дух

Ана Ололовска

„Улици“ скинале кабел, пола Кисела Вода без струја