На Бензема ќе му се суди за уцена на Валбуена

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема ќе се соочи со судење за уцена на играчот од средниот ред на Олимпијакос, Матје Валбуена, пренесува „Ле Паризиен“.

dobivaj vesti na viber

Случајот ќе биде разгледан во Версај. Бензема, според истражителите, бил посредник во 2015 година и го поттикнал Валбуена да им плаќа на уценувачите кои поседувале интимно видео од фудбалерот.

Поради скандалот, двајцата играчи не беа повикани во репрезентацијата на Франција за Европското првенство во 2016 година.

Оттогаш Бензема не доби репрезентативен повик и го пропушти Светското првенство на кое Франција го освои трофејот.

Би можело да ве интересира

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска

Бензема: Се надевам дека ќе ја добијам Златната топка

А1он

Побарана десетмесечна казна затвор за Бензема

А1он

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Ана Ололовска

Дешам: Бензема докажа дека е клучен играч во националниот тим, тој значително созреа

А1он

Претседателот на Лион не ја отфрли можноста Бензема да се врати во клубот

А1он