МЗТ Скопје против Нови Пазар „брка“ трета последователна победа во АБА 2 лигата

Од:

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва ќе го пречека Нови Пазар во меч од 10. коло од АБА2-лигата. Тимот од Аеродром ќе се обиде да ја продолжи победничката серија во регионалното натпреварување.

dobivaj vesti na viber

– На гости ни доаѓа искусен противник, кој на последните пет средби постигнува 90 и повеќе поени. Клуч на нашата евентуална победа сигурно ќе биде колку добро одиграме во одбраната. Мислам дека добро ги спремивме кошаркарите за оваа пресметка и со максимална ангажираност и помош од трибините се надевам на позитивен исход, изјави Ѓорѓи Кочов, тренерот на МЗТ.

Натпреварот ќе се одигра вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“.

Би можело да ве интересира

НЛБ Групација и АБА Лига ј.т.д. – Заедно пишуваме ново регионално поглавје во кошарката

Ана Ололовска

Трет пораз на Пелистер во АБА 2 лигата

А1он

Дебитантска победа на Пелистер во АБА 2 лигата

А1он

Одредени Ковид протоколите за новата сезона во АБА 2 лигата

А1он

АБА-2: МЗТ со победа над Спарс ја заврши 2019 година

МЗТ запиша гостинска победа против Слобода