МЗТ Скопје го вклучи во тимот 15-годишниот Величковски

Од:

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со заложбите да им даде шанса на талентираните кошаркари, кои треба да бидат светла иднина на актуелниот македонски шампион, откако денеска го официјализираше договорот за стипендирање со 15-годишниот Бојан Величковски.

Талентираниот Величковски, кој потпиша тригодишен стипендиски договор, летово веќе дебитираше за сениорскиот тим на МЗТ Скопје на пријателскиот турнир во Лесковац.

– Величковски е кадетски репрезентативец на Македонија, од кого се очекува многу ако продолжи да работи напорно и посветено како досега, соопшти актуелниот првак.

Би можело да ве интересира

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он

МЗТ Скопје ќе ја бојкотираа репрезентацијата, побара солидарност од сите прволигаши

А1он

Општина Аеродром домаќин на Меѓународниот кошаркарски турнир „Драган Василов – Цевка“

МЗТ Скопје без репрезентативците на турнир во Лесковац

А1он

Една победа го дели МЗТ Скопје од осмата титула

Жарко Настоски

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов