МЗТ Скопје го совлада Гостивар за осма победа по ред во домашното првенство

Од:

Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до осмата победа по ред во Првата лига.

Конечниот резултат од вечерашното дерби во салата „Младост“ е 74:61 за аеродромци.

Марко Симоновски и Иве Иванов со по 17 натпревари беа најефикасни во победничкиот тим.

На другите натпревари од 14. коло постигнати се ове резултати:

Работнички – Куманово со 88:79
Вардар – Фени Индустри 70:80,
Кожув – Пелистер 73:68.
Шкупи – Блокотехна 53:102.

Води Работнички со 27 бода, Блокотехна и МЗТ Скопје Аеродром имаат по 26, Фени Индустри 23,…

Би можело да ве интересира

Американецот Хиндс и Хрватот Морнар се нови кошаркари на МЗТ

А1он

МЗТ потврди за смртта на нивниот поранешен кошаркар

Крстевски следните две сезони во дресот на МЗТ

Ана Ололовска

МЗТ се засили со најмладиот македонски репрезентативец во историјата

Ана Ололовска

Магдевски уште две години во МЗТ

Ана Ололовска

Дамјан Стојановски останува во МЗТ

Ана Ололовска