Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Од:

Играчот од средниот ред на Барселона, Филипе Кутињо, кој игра на позајмица за Баерн, нема да замине во Тотенхем.

Тренерот на Спарси, Жозе Мурињо не е заинтересиран за трансфер на 27-годишниот играч, објави „Марка“.

Тотенхем не може да си дозволи да ја плати цената на трансферот на Бразилецот, ниту да ја плати неговата плата, која изнесува околу 15 милиони евра годишно.

Претходно беше објавено дека Кутињо е интересен за Арсенал, Челзи, Њукасл и Лестер.

Би можело да ве интересира

Матиќ го продолжи договорот со Манчестер јунајтед до 2023 година

Ана Ололовска

Алкантара се договори со Ливерпул

Ана Ололовска

Новинар го изнервира Клоп по фијаското против Сити

Ана Ололовска

Премиер лига: Сити го декласира шампионот со 4:0

Ана Ололовска

Арсенал преговара со Реал за Себаљос

Ана Ололовска

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Ана Ололовска