Морати: Меси во Интер – не е потполно невозможен сон

Од:

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати го сподели своето мислење за можноста клубот од Милано да го донесе напаѓачот за Барселона, Лионел Меси.

– Не мислам дека ова е целосно невозможен сон. Меси го завршува договорот и сигурно ќе се обиде да се врати дома. Не знам дали ситуацијата ќе се промени, но мислам дека ќе видиме неверојатни работи на крајот на годината, изјави Морати.

Оваа сезона, 32-годишниот Аргентинец, одигра 31 натпревар за каталонскиот клуб, постигна 24 голови и оствари 15 асистенции.

Во текот на сезоната Меси имаше конфликт со дел од раководството на Барселона и неговото останување во клубот за идната сезона не е сигурен.

Би можело да ве интересира

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска

Интер сака да го продолжи изнајмувањето на Санчез до крајот на сезоната

Ана Ололовска

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска

Во италијанското првенство планираат да одржуваат натпревари секој ден по рестартирањето

Ана Ололовска