Мората за Скудетото: Јувентус секогаш верува во победа, мора да се обидеме да ги добиеме сите натпревари до крајот

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората ги оцени шансите за освојување на шампионскиот трофеј во Серија А.

– Ние секогаш веруваме во победа и треба да се стремиме кон неа, додека сè уште можеме да освоиме доволно бодови. Мора да се обидеме да ги добиеме сите натпревари. Денес играме на домашен терен, што значи дека треба да добиеме три бода, рече Мората во интервју за „Скај Спорт Италија“.

Јувентус кој е бранител на Скудетото попладнево игра со Беневенто во обид да победи и да ја намали разликата со водечкиот Интер на седум бода.

Би можело да ве интересира

Пандев стрелец и асистент во поразот на Џенова од Аталанта

Ана Ололовска

Милан повтори рекорд на Интер во Серија А

Ана Ололовска

Буфон ќе го напушти Јувентус на крајот на сезоната

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ ќе ги пропушти натпреварите против Торино и Каљари

Ана Ололовска

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска