Моралес и Бакари нови ракометари на Вардар

Од:

Македонскиот ракометен шампион Вардар во новата сезона ќе биде посилен за уште двајца нови интернационалци кои доаѓаат од првенството на Франција. Нови играчи на „црвено-црните“ се левиот и десниот бек, Диало Бакари и Јоел Куни Моралес.

Двајцата играчи потпишаа двегодишни договори и треба во Вардар да останат до 30

јуни 2023 година.

Дваесет и седумгодишниот Фанцузин Диало во Скопје доаѓа од тимот на Трембле, додека 34-годишниот Кубанец Моралес, мината сезона играше во Данкерк.

Вардар1961 ќе го почне подготовките за новата сезона на 15 јули во Скопје. По четири дена во Скопје и извршување на потребните медицински прегледи тимот ќе замине за Златибор каде останува до 29 јули. Потоа се враќа во Скопје и планирано е настап на турнирот во Струга и на Хумел купот во Германија.

Би можело да ве интересира

Вардар подобар од Пелистер во првото големо дерби од Суперлигата

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Ана Ололовска

Вардар со бод стартуваше во Лигата на шампиони

А1он

Два дополнителни дена за продажба на сезонските билети за натпреварите на РК Вардар

Ана Ололовска

Вардар: Изборивме место на Ф4, СЕХА реши да не исфрли поради позитивен случај

А1он

СЕХА потврди, Вардар нема да игра на „Фајнал фор“

А1он