Монтевидео се „тресеше“ – Суарез по 16 години повторно стрелец за Насионал

Од:

Луис Суарез уште еднаш го потврди својот статус како легенда на уругвајскиот фудбал, откако по пауза од 16 години повторно беше стрелец за неговиот Насионал од Монтевидео.

dobivaj vesti na viber

Во мечот од Клаузура шампионтот на Уругвај, Насионал стигна до 3:0 победа над Рентистас на преполниот „Гран Парк сентрал“ стадион, а атмосферата експлодираше кога поранешниот голгетер на Ливерпул, Барселона и Атлетико Мадрид во 59. минута постигна убав гол по асистенција на Окампо. Посебно интересна беше реакцијата на неговата сопруга која беше на трибините.

Суарез пропушти уште една шанса за гол, кога во 84. минута од мечот промаши од белата точка.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Спортскиот директор на Барса: Суарез даде многу за клубот и заслужува почит

Жарко Настоски

Суарез попрво би играл за Атлетико отколку за Јуве

Жарко Настоски

Куман по телефон му јавил на Суарез дека не му е потребен во новата сезона

Жарко Настоски

Суарез објави при какви услови Меси ќе остане во Барса до крајот на кариерата

Суарез по ремито во Билбао се пожали на густиот календар