Монако го купува Минамино

Од:

Јапонскиот фудбалер Такуми Минамино го напушта Ливерпул и кариерата ќе ја продолжи во францускиот клуб Монако. Раководството на „кнезовите“ за овој трансфер на Ливерпул ќе му исплати 18 милиони евра.

Јапонецот не добиваше голема минутажа кај Јирген Клоп, со оглед на жестоката конкуренција во нападот на Ливерпул.

Тој дојде на „Енфилд роуд“ во декември 2019 година од редовите на Салцбург. За „црвените“ одигра вкупно 55 натпревари на кои постигна 14 гола.

Би можело да ве интересира

Белгиецот Клеман седна на клупата на Монако

А1он

Принцезата Шарлин од Монако закрепнува надвор од кнежевството

Ана Ололовска

Принцезата Шарлин се врати во Монако, но нејзиното заздравување сѐ уште трае

Ана Ололовска

Принцезата Шарлин со месеци не е во Монако

Ана Ололовска

Четиригодишно дете со Бентли прегази пешак во Монако

Албер Втори го подигна општествениот статус на својата најмалата внука, Ками Готлиб

Ана Ололовска