Мохамед Салах е позитивен на Ковид-19

Од:

Фудбалскиот сојуз на Египет денеска соопшти дека фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е заразен со новиот коронавирус. Според соопштението, 28-годишниот фудбалер бил позитивен на тестот, но немал никакви симптоми.

dobivaj vesti na viber

Другите играчи од репрезентацијата се негативни за Ковид-19. Египет ќе одигра два натпревара против селекцијата на Того в сабота и во вторник, во квалификациите за Африканскиот куп на нации.Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп има многу проблеми со составот поради повреди на играчите и коронавирусот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

А1он

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

Ландов

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он