Модриќ сака да се пензионира во Реал

Од:

Најдобриот фудбалер на светот Лука Модриќ сака кариерата да ја заврши во неговиот сегашен клуб Реал Мадрид.

– Мојата цел и мојата голема желб е да ја завршам кариера во Реал. Тоа би било совршено сценарио. Но, за да се постигне ова, морам да продолжам да работам на највисоко ниво. Тоа не е толку лесно. Оваа сезона, најважното нешто за Реал Мадрид е да го подобриме нивото на играта, бидејќи по сите постигнувања влеговме во тежок период за тимот, истакна Модирќ.

Претходно беше објавено дека од јануари Интер може да биде следна дестинација на Хрватот.

Модриќ во годината што изминува беше прогласен за најдобар фудбалер од УЕФА, ФИФА и ја освои „Златната топка“.

Би можело да ве интересира

Модриќ: Ќе играм за Хрватска и во Лигата на нации

Ана Ололовска

Реал испратил понуда за Гвардиол

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

„Кралевите“ го торпедираа Селтик, Лајпциг со слатка одмазда кај Шахтјор за осминафинале

Винисиус го продолжи договор со Реал

Азар за три години во Реал не одиграл ниту една минута против Барселона