Модриќ: Ќе играм за Хрватска и во Лигата на нации

Од:

Kапитенот на Хрватска, Лука Модриќ, не става крај на репрезентативната кариера. По успехот против Мароко, тој потврди дека ќе игра за националниот тим и во Лигата на нации, каде Хрватите се пласираа во нокаут фазата.

„Последните години покажавме дека имаме квалитет, донесовме нова енергија, навистина имаме светла иднина. Овој турнир и на помладите ќе им помогне уште повеќе да напредуваат и како играчи и како луѓе. На мене ми требаа цели 12 години да освојам медал, неки тука се првпат и веднаш освоија медал.Планот е да останам и за Лигата на нации. Кога веќе дојдовме до финалето, учествував во сите тие натпревари, би било бесмислено да не ги одработам и тие натпревари, а потоа ќе видиме“, изјави Лука Модриќ.

Би можело да ве интересира

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид

УЕФА на Хрватска и ја изрече најголемата казна во историјата поради расистичко однесување на навивачите

Предраг Петровиќ

Фудбалерите на Реал почнаа со подготовки, познато кога Лука Модриќ ќе им се приклучи на соиграчите

Предраг Петровиќ

Повторно е покренато обвинение во Хрватска за Лука Модриќ

Предраг Петровиќ

Разочараниот Модриќ: Одлучив дали ќе играм за Хрватска во иднина

Предраг Петровиќ