Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Од:

Играчот за врска на италијанскиот фудбалски прволигаш Џенова, Маноло Портанова (21), е сместен во куќен притвор заедно со уште две лица поради обвинение за силување.

Неговиот адвокат Габриеле Бодони, италијанската полиција и екипата на Џенова, засега, не го коментираат случајот.

Портанова и неговите пријатели се приведени, откако 23-годишна девојка ја известила полицијата дека била силувана од четворица мажи на возраст од 21 до 24 година.

Наводниот инцидент се случил на куќна забава во градот Сиена, а Портанова, кој му е соиграч на капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев е приведен додека бил на одмор во Месина.

Портанова дојде во Џенова во јануари од Јувентус и минатата сезона играше на три средби во Серија А.

Неговиот татко Даниеле Портанова е поранешен играч на Сиена, Болоња и Џенова.

Би можело да ве интересира

Мацари нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Ди Франческо ја напушта Верона по само три кола во Серија А

Ана Ололовска

Бонучи: Во Јувентус мора да се навикнеш на притисок

Ана Ололовска

Навивачите на Лацио повторно расно го навредуваа Бакајоко, Милан може да поднесе жалба

Ана Ололовска

Сомалиец во Италија со нож нападна четири жени и дете

ВИДЕО: Торнадо опустоши италијански остров, најмалку двајца загинати

Катерина Павлова-Николовска